PAYZA

4 Mayıs 2011 Çarşamba

Soros 'altın ve gümüş satın' dedi

Soros 'altın ve gümüş satın' dedi
Wall Street Journal, Soros Fon Yönetimi'nin altın ve gümüş varlıklarını "satın" dediğini yazdı

Wall Street Jornal'da konuya dair isim verilmeden çıkan habere göre, Keith Anderson tarafından yönetilen 28 milyar dolarlık hedge fona sahip Soros Fon Yönetimi, geçen ayki satışlardan sonra, altın ve gümüşü elden çıkardıi

Habere göre Soros Fon Yönetimi, varlıklarını deflasyon riskine karşı sattı. Bloomberg'in ulaşmaya çalıştığı Michael Vachon konuya dair açıklama yapmayı reddetti.

Comex'teki yatırımcıların yükseltilen marj gereksinimleri ile piyasadan çıkması nedeniyle, Temmuz'dan beri en kötü seyrini sürdüren gümüş vadelileri, üçüncü gününde de değer kaybetti. Aynı şekilde altın da düştü.

Haziran teslimli gümüşün onsu yüzde 5 kadar gerileyerek New York'ta 40.465 dolardan işlem gördü. Gümüş dün yüzde 7.6, pazartesi ise yüzde 5.2 değer kaybı yaşamıştı. Gümüş Singapur saati ile 12.41'de ise 41.305 dolardan işlem gördü, kıymetli metalin 3 günlük toplam kaybı yüzde 15'i aştı. En aktif gümüş kontratı, Nisan ayında yüzde 28 tırmanarak 1983'ten beri en büyük aylık kazancını gerçekleştirmişti. Gümüşün onsu ise 25 Nisan tarihinde, 1980'den beri en yüksek seviye olan 49.845 dolara yükseldi.

Comex'in sahibi CME Group Ltd., brokerların vadelilerde işlem yapmak üzere yatırmaları gereken minimum depozito miktarını dün kontrat başına 14,513 dolardan 16,200 dolara çıkardı. 1 yıl önce marj 4,250 dolardı.
kaynak:bloomberght

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder